Практична робота № 3

Тема: Використання заливок.

Мета: Навчитись працювати з заливками.

Теоретичні відомості

Крім простих видів заливки, Flash може створювати і більш складні. Зокрема, градієнтні заливки. Градієнтною називають такий вид заливок, при якому колір плавно змінюється від одного значення до іншого. Наприклад, від синього до білого. (Рис.1)

Рис.1

Вид заливки можна вибрати в вікні Color Mixer. Параметр None означає, відсутність заливки, Solid - звичайна заливка, Linear - лінійна градієнтна заливка, Radial - радіальна градієнтна заливка, Bitmap - заливка графічним зображенням (Рис.2).

Рис.2

Щоб створити лінійну чи радіальну градієнтну заливку, відкрийте змішувач і виберіть у списку заливок відповідно пункт Linear або Radial. Після цього змішувач змінить свій вигляд. Нижче списку видів заливок знаходиться лінійка задання ключових кольорів заливок. По цій лінійці переміщаються два покажчика, що задають потрібні кольори. Ви можете вибирати той чи інший покажчик, просто клацнувши по ньому мишею; обраний покажчик має не білу, а чорну стрілку. Вибравши покажчик, ви можете задати відповідний ключовий колір, вказавши його в розташованому правіше селекторі кольору, або скориставшись двома розташованими нижче панелями, Ну і, звичайно, можна переміщувати покажчики, "захоплюючи" їх мишею, щоб підібрати потрібну відстань між ключовими кольорами.

Задання ключових кольорів для лінійної і для радіальної заливки виконується однаково. Різний тільки результат. Крім градієнтних заливок із двома ключовими кольорами, ви можете створити і багатобарвні заливки. Наприклад, білий колір плавно змінюється до чорного, а потім - знову "біліє".

Щоб створити таку заливку, вам потрібно додати до лінійки кольору новий покажчик - для проміжного кольору. Для цього виберіть потрібне місце на лінійці і клацніть мишею трохи нижче неї, на рівні основних покажчиків. На лінійці з'явиться новий покажчик. Ви також можете переміщувати його і змінювати ключовий колір. Щоб знищити створений вами покажчик, просто опустіть його вниз мишкою. Знищити два початкових покажчики, створених самою програмою, неможливо.

Flash підтримує градієнтні заливки, що мають до восьми кольорів включно.

Може статися так, що в процесі роботи ви створите яку-небудь дуже вдалу заливку і забажаєте зберегти її на майбутнє. У цьому випадку виберіть у додатковому меню змішувача пункт Add Swatch. Після цього створена вами градієнтна заливка буде додана в нижню частину вікна селектора кольору, де ви зможете її в будь-який момент вибрати.

Можливо, також в якості заливки використати вже існуюче растрове зображення. Єдина вимога, зображення має бути збережене у форматі, який підтримує Flash. Імпортуємо потрібний графічний файл. Для цього виберіть пункт Import у меню File. Знищіть малюнок який з‘явився клавішею Del. Виберіть в списку видів заливок пункт Bitmap. У вікні, що звилося натисніть на потрібний графічний файл. Далі, при створенні, наприклад, фігури “еліпс” або “прямокутник” заливка прийме вигляд растрового зображення.

Заливку можна змінювати. Для цього використовується на панелі інструментів “трансформатор заливки”.

Контрольні запитання

1. Що таке “градієнтна заливка”?

2. Які види “градієнтної заливки” ви знаєте і чим вони відрізняються?

3. Яким чином можна зберегти створену заливку?

4. Що таке “графічна заливка”?

5. Для чого використовується “трансформатор заливки”?

 

Практична частина

Завдання 1.

1. Завантажити програму Flash MX.

2. Створити фігури з поданими нижче заливками:

3. Зберегти створені заливки.

 

Завдання 2.

1. Завантажити програму Flash MX.

2. Створити фігури з поданими нижче заливками:

 

3. Зберегти створені заливки.