Практична робота № 23

Тема. Створення, відправлення та одержання електронного повідомлення. 
Мета. Навчитись працювати з електронною поштою. 
Обладнання: IBM PC, інструкція.

Теоретичні відомості:

Правила написання електронних листів. 
В залежності від системи, яка використовується як почтова програма, прийоми роботи з ними різні. Але правила написання листів (мережевий етикет) залишаються незмінні.
1. В полі То (Кому) ми повинні вписати E-mail адресата. E-mail пишеться без знаків пробіл владається із імені поштового ящика (логіна), знака @ (ет, собака, вухо, равлик і т.д.) та мені ресурса (ім'я сервера та домена), на якому знаходиться цей поштовий ящик. Наведемо приклад E-mail: bil@.mail.vinnica.ua - це адреса нашого інституту.
2. В полі СС (Копия) можна написати E-mail того (тих), кому ще потрібно відправити саме цей цей лист. В цьому випадку поштовий робот автоматично розішле цей лист всім вказаним ііресатам.
3. В полі Subject (Subj, Тема) потрібно вказати тему листа (можна цього не робити, але це правилом доброго тону).
4. В великому полі внизу листа починаємо писати сам його текст.
1) Лист прийнято починати вітанням. Якщо ви відповідаєте на написаний лист, то ім'я адресата з'явиться після вітання автоматично.
2) Закінчувати лист прийнято іменем користувача, хто послав цього листа. Більшість
поштових програм автоматично добавляють слова прощання і ім'я користувача.
3) Якщо ви відповідаєте на лист, то бажано цитувати свого кореспондента. Цитування ваконується автоматично. Всі цитовані рядки виділяються на початку знаком ">" і жирним шрифтом.
4) Нецензурні слова прийнято заміняти символами !"№;%:?*()@#$%л&* із верхнього регістра першого ряда клавіатури.
5) В кінці листа можна дописати ще кілька фраз, якщо вони не стосуються теми самого листа. Ці фрази пишуть після символів "P.S.".
Правила створення поштової скриньки на безкоштовному поштовому сервері.
В Internet існують сервери, які дозволяють відкривати на них безкоштовні власні поштові скриньки. Це дуже зручно для людей, які не мають домовленості з провайдером. Для користувача будь-якої поштової скиньки перш за все потрібно запам'ятати 2 речі: логін та пароль. Логін - це ім'я користувача, під яким він заходить до поштового ящика, а також разом з цим і назва самого поштового ящика. Пароль - це набір символів, які дозволяють користувачу одноосібне користуватись цим ящиком.
Розглянемо реєстрацію на безкоштовному поштовому сервері. Для прикладу візьмемо сервер www.ukr.net.
Загрузивши цю сторінку, ми справа бачимо розділ входу на сервер. З нього потрібно вибрати посилання "Новый пользователь". Після цього на екрані відкривається вікно із умовами користування поштовою скринькою. Якщо умови підходять, то потрібно натиснути кнопку "Я принимаю условия". Після цього на екрані з'явиться анкета, яку потрібно заповнити. Заповнювати анкету потрібно латинськими літерами у вигляді транслітерації. Наприклад слово "привет " можна записати так: "privet". А далі треба лише виконувати вимоги заповнекння анкети, які у ній вказані.
Наведемо деякі правила заповнення анкети:
1. Логін. Логін можна утворити із власного імені та прізвища. Наприклад, Олександр Мережко - логін olmer, або в вигляді логіна можна вказати назву власної установи. Наприклад газета "Подільська агро біржа" має логін agrobirja.
2. Пароль. Пароль це має бути слово або набір символів, які буде легко запам'ятати. Не лишнім буде також записати пароль і логін на папірець. При цьому потрібно бути уважним з великими та малими літерами, розкладками клавіатури.
3. Далі потрібно заповнити всі поля, позначені знаком #.
Після заповнення всіх необхідних полів потрібно натиснути кнопку з надписом "Регистрация".
Проблеми, що можуть виникнути в процесі реєстрації:
1. Неправильний пароль. Це означає, що ви ввели в 2 поля (перше і повторне) різні паролі. Для виправлення помилки потрібно акуратно ввести пароль в перше і продублювати його у другому полі під назвою "пароль".
2. Такий логін уже існує. Це означає, що хтось до вас ще зареєструвався під цим логіком. В цьому випадку потрібно ввести новий логін або вибрати його із запропонованого списка, після чого ввести 2 рази пароль і повторно зареєструватись.
Сигналом успішної реєстрації поштової скриньки є відповідне повідомлення на екрані. 

Порядок виконання роботи:

1. Ввімкнути комп'ютер.
2. Завантажити програму Virtual Mailer.
3. Знищити всі повідомлення, що надійшли раніше.
4. Створити лист для свого сусіда справа по кільцю.
5. Доставити пошту
6. Відповісти свому сусіду на отриманий лист.
7. Створити лист довільному адресату.
8. Записати висновки до зошита з практичних робіт.
9. Вимкнути комп'ютер.
Зауваження: Кожна машина має свій власний e-mail. Наприклад, 1 машина - userl@local.net. 2- user2(Stlocal.net
Зауваження для вчителя: для виконання цієї роботи можна використовувати як програму Virtual Mailer, так і стандартну програму Ermail Outlook Express.

Запитання до захисту практичної роботи:

1. Яке призначення електронної пошти?
2. Яку структуру має електронна адреса?
3. Як приєднати до повідомлення файл?
4. Яке призначення адресної книги?