Панелі інструментів 

Під рядком меню розташовані панелі інструментів, що складаються з кнопок з малюнками.Кожній кнопці відповідає команда, а малюнок на цій кнопці передає значення команди. Більшість кнопок дублюють найбільш часто вживані команди, доступні в меню. Для виклику команди, зв'язаної з кнопкою, необхідно натиснути мишею на цій кнопці. Якщо навестипокажчик миші на кнопку й трохи почекати, поруч з'явиться рамка з назвою команди.

За звичаєм під рядком меню знаходяться дві панелі інструментів – Стандартная і Форматирование . Щоб вивести, або забрати панель з екрану слід вибрати в меню Вид пункт Панели инструментов , а потім натиснути на ім’я потрібної панелі. Якщо панель присутня на екрані, то навпроти її імені буде стояти позначка q.

Якщо для виведення усіх кнопок на панелі не достатньо місця, то виводяться кнопки, які були ужиті останніми. Якщо натиснути на кнопку    у кінці панелі, то з ' являться інші кнопки (мал.5 ). При натисканні на кнопку Добавить или удалить кнопки з ' явиться меню (мал. 6 ), в якому можна вивести або забрати кнопку з панелі

Подпись:  
Мал.6
Подпись:  
Мал.5
Мал.6 
Подпись:  
Мал.7

Мал. 5 

Мал.7 

Також для зміни складу панелі інструментів можна у меню Сервис вибрати пункт Настройка . У діалоговому вікні необхідно вибрати укладку Команды . У переліку Категории необхідно вибрати групу кнопок, після чого у переліку Команды з'являються кнопки цієї групи. Щоб додати кнопку до панелі інструментів слід пересунути її з діалогового вікна в потрібну позицію меню. Процес установлення кнопки завершується натисканням кнопки Закрыть . Для видалення кнопки з панелі інструментів необхідно пересунути її в діалогове вікно Настройка

Керувати панелями інструментів зручно за допомогою контекстного меню (мал. 7 ), яке викликається натисканням правої клавіші миші на будь-якій кнопці. Під панелями інструментів Microsoft Excel за звичаєм знаходиться рядок формул, а у нижній частині вікна рядок стану. Щоб вивести або забрати ці рядки слід у меню Вид вибирати відповідні пункти: Строка формул або Строка состояния.